Novinářský kalamář

Celostátní kolo Školského poháru v házené

ZŠ Emila Zátopka na nejvyšším stupni!

Po několika letech se našim žákům 6. a 7. třídy podařilo uspět na republikovém finále jednoho z nejstarších turnajů v mládežnické házené.

Finále, které se konalo 19. - 20. 5. 2022 v Polance nad Odrou, bylo neskutečně vyrovnané a téměř všechna družstva sahala po medailích. Naši chlapci první den finále zahráli zápasy až snad za hranicemi současných schopností a díky veliké bojovnosti a v čele s tahounem Žárským v bráně, vyhráli všechna 4 utkání. V pátek už to byl boj svázaný únavou i nervozitou (že by se to mohlo podařit) a přišla první remíza. Nezbývalo, než v posledním zápase s Velkou Bystřicí zvítězit. Podařilo se!!

Celý tým vedený trenéry Miroslavem Bartoněm a Jaromírem Petřekem zasluhuje velkou pochvalu za bojovnost a vzornou reprezentaci nejen ZŠ Emila Zátopka, ale i města Kopřivnice.

Chlapci, děkujeme !!!

Výsledky našeho týmu:

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - ZŠ a MŠ Polanka nad Odrou          27:13

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - ZŠ Kuřim Jungamnova                   19:14

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - ZŠ Antonína Baráka Lovosice        13:8

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - 17. ZŠ Křiby Zlín                                   14:14

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - Masarykova ZŠ Velká Bystřice       13:8

ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice - ZŠ Újezd u Brna                                   19:12

Sestava a branky: Žárský Michal 1 (nejlepší brankář turnaje), Kijonka Lukáš, Pekar Matyáš 40, Šebrle Adam 19, Husár Filip 13, Pekar Kryštof 13, Daňhel Jan 8, Lípový Daniel 6, Novotný Tomáš 4, Kresta Jakub 2, Alaxa Ondřej, Kubáň Ondřej.

hazena