Zemřela Dana Zátopková

V pátek brzy ráno zemřela v Ústřední vojenské nemocnici jedna z nejvýraznějších postav českého sportu Dana Zátopková. Její životní osudy byly nerozlučně propojeny s nejslavnějším atletem 20. století Emilem Zátopkem.

„Naši rodiče si dali záležet, abychom se narodili časově úplně stejně, osud zařídil, abychom se zamilovali do sebe i do sportu.“ (Náš život pod pěti kruhy).

Naše škola měla tu čest mít stálé místo v jejím srdci. Dana Zátopková se 23. 9. 1996 účastnila slavnostního přejmenování naší školy na Základní školu Emila Zátopka. Každoročně za námi přijížděla do Kopřivnice, aby se v rámci Běhu Emila Zátopka zúčastnila štafetových závodů kopřivnických škol Zátopkova pětka a Zátopkova desítka. Přijížděla obětavě i v posledních letech, kdy už pro ni bylo veřejné vystupování velmi obtížné.

Dana Zátopková měla velice ráda, když děti sportovaly, a neváhala na jejich zdravou aktivitu přispívat i finančními dary. Moc ji potěšilo, když došlo k rekonstrukci našeho školního hřiště, a byla hrdá na sportovní úspěchy našich žáků. Bude nám velmi chybět.

Děkujeme, paní Dano.

Galerie

Zemřela Dana ZátopkováZemřela Dana ZátopkováZemřela Dana ZátopkováZemřela Dana ZátopkováZemřela Dana Zátopková