Casting Koprstar 2019
Eva Nedjalková - 12. 03. 2019

Ve středu 6. března se uskutečnil Casting pěvecké soutěže Koprstar 2019. Školního kola se zúčastnilo 21 žáků. Do semifinále postoupilo 11 zpěváků.

Postupující semifinalisté:
Ella Velhudová, Sára Bordovská,  Anna Galvánková, Pavlína Honešová, Barbora Lichnovská, Daniela Bačová, Jan Jeřábek, Alice Najzarová, Kateřina Bajerová, Nela Stuchlíková, Kateřina Dostálová.

V kategorii MASTERS postoupili tyto dvojice:
Katka Dostálová + Nela Stuchlíková
Alice Najzarová + Jan Jeřábek
Marie Rašková + Ludmila Rašková
Eliška Jeřábková + Karolína Dejová

Postupujícím gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v semifinále, které se koná 20. března v kině KDK.

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce
Šárka Prokopová - 18. 02. 2019

14. února se konalo okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Naši školu reprezentoval Adam Halasz z 9.B, který se umístil na skvělém 2. místě.

Gratulujeme!

Předškoláček
Jan Mužík - 04. 01. 2019

Zemřel Karel Engel
Jan Mužík - 03. 01. 2019

Se zarmoucením sdělujeme, že 30. 12. 2018 zemřel ve věku 78 let bývalý reprezentant v zápasu a účastník olympijských her v Mnichově 1972 Karel Engel.
Karel Engel každoročně doprovázel paní Danu Zátopkovou při závodu Běh rodným krajem Emila Zátopka a organizoval program Českého klubu olympioniků v Kopřivnici a Rožnově pod Radhoštěm. Zároveň byl pravidelným účastníkem Zátopkových štafet pořádaných naší školou.
Jako sportovní činovník mimo jiné prosadil, aby silueta Emila Zátopka z olympijských her v Rio de Janeiru byla umístěna v rodné Kopřivnici ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka.

Upřímnou soustrast

administrator - 26. 12. 2018

pf19

MINIHÁZENÁ 2018/19 - 3. KOLO
Jan Mužík - 11. 12. 2018

6. a 7. prosince bylo uspořádáno 3. kolo Lašské a Beskydské ligy v miniházené pro žáky 1. st. ZŠ. Z vítězství se opět radovala družstva naší školy.

Školní kolo Olympiády v českém jazyce
Miloš Šlapal - 30. 11. 2018

Ve školním kole Olympiády v českém jazyce se na prvním místě umístil Matěj Kahánek z 9.B a společně s Vilémem Koudelou z 8.B postupují do okresního kola. Třetí místo obsadila Nikola Boháčová z 8.C.

Blahopřejeme a děkujeme všem účastníkům soutěže.

SPORTUJEME S EMÍLKEM 2018
Jan Mužík - 28. 11. 2018

V úterý 21. 11.2018 proběhl ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka Kopřivnice 11. ročník běžeckých závodů pro kopřivnické MŠ s názvem Sportujeme s Emílkem. Zůčastnilo se šest mateřských škol. Z každé sportovalo 15 dětí, celkem tedy závodilo 90 sportovců.

Zúčastnily se: Brose Kids Club, MŠ Česká, MŠ Francouzská, MŠ Krátká, MŠ Lubina, MŠ I. Šustaly.

Běh 200m závody družstev:

1. místo   MŠ Francouzská

2. místo   MŠ Česká

3. místo   MŠ Krátká

Mezi jednotlivci zvítězil v běhu na 200m Václav Winkler z MŠ Krátká.
Překážková dráha - družstva:

1. místo   MŠ Francouzská

2. místo   MŠ Krátká

3. místo   MŠ I. Šustaly

Organizátoři děkují dětem za sportovní výkony, p. učitelkám za přípravu a rodičům za fandění.

Abraka Muzika v Kopřivnici
Hana Veselková - 27. 11. 2018

Abraka Muzika je interaktivní didaktické hudební divadlo zaměřené na tvorbu a realizaci didaktických hudebních pořadů. Dnešní představení odhalovalo rizika sdílení informací na sociálních sítích, varovalo před kyberšikanou, kyberstalkingem, gamingem a dalšími jevy, které se s nástupem nových komunikačních technologií objevily. V průběhu byli do děje zapojováni samotní žáci. Řada z nich prokázala svou orientaci v problematice. Pořad měl výbornou dynamiku a žáci herce odměnili bouřlivým potleskem.

Dějepisná olympiáda
Karen Kostelníková - 23. 11. 2018

Jako každý rok, tak i letos proběhlo pro žáky 8. a 9. ročníků školní kolo Dějepisné olympiády. Tematické zaměření bylo "Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace". Vítězem se stal žák 9. B Jan Anděl, který bude reprezentovat školu v okresním kole. Na druhém místě se umístil Vilém Koudela z 8. B a na třetím místě Matěj Kahánek z 9. B. Úspěšnými řešiteli byli také Kryštof Kalina a Petr Kutáč z 8. C a z 9. B Barbora Jančová, Dominik Loub a Simona Vítová. Mladým historikům blahopřejeme!

Vyznáte se v etiketě?
Hana Veselková - 21. 11. 2018

Díky Místnímu akčnímu plánu ORP Kopřivnice se 21. 11. 2018 zúčastnili žáci 9.A a 9.B soutěže, jež prověřovala jejich přehled v otázkách etikety. Cílem bylo podpořit a rozvíjet jejich vědomosti a dovednosti v této oblasti. Kvíz a úkoly byly rozděleny do několika kategorií: zdravení, představování, stolování, oblékání, telefonování a komunikace. Zahrnovaly i mezikulturní vztahy. Skupina, která vyhrála, zajistila celé třídě hodnotnou cenu- poukaz na nákup lístků na stránkách TicketPortal. Tímto děkujeme pořadatelům za organizaci celé akce. A teď nezbývá než doufat, že nabyté znalosti uplatní žáci i v každodenní praxi.

MINIHÁZENÁ 2018/19 - 2. KOLO
Jan Mužík - 15. 11. 2018
Po 7. a 8. listopadu mají za sebou obě ligy (Beskydská i Lašská) 2. kolo soutěže. Oba naše týmy potvrdily roli favoritů a vyhrály.

Exkurze do Osvětimi
Hana Veselková - 06. 11. 2018
Minulý týden jsme se se žáky osmých a devátých tříd ocitli v prostorách koncentračního tábora Osvětim. Prohlédli jsme si místa, kudy prošly za druhé světové války tisíce osob, mnohé z nich nepřežily. Zůstaly zde po nich nejen zavazadla, oblečení, věci každodenní potřeby, ale například i jejich vlasy. Na začátku prohlídky jsme stáli u známé brány s nápisem Arbeit macht Frei, končili jsme v další části tábora-v Březince. Bylo zvláštní chodit po půdě, o níž jsme se dozvěděli, že byla původně močálovou krajinou, posléze se do ní sypaly hromady lidského popela z krematorií.
Samotné místo má svou zvláštní, pochmurnou atmosféru, kterou neztrácí ani desítky let po skončení války.

Administrace webu  ||  Created by: Tvorime-Weby.cz © COPYRIGHT 2014