DEN ZEMĚ a vyhodnocení literární soutěže v Ostravě očima oceněné žákyně

Jak na tuto akci, na niž byla pozvána, vzpomíná Magdaléna Kellerová z 9.B, jež byla v literární části soutěže oceněna za svůj text Mezi nebem a zemí a získala 3. místo?

Dne 25.4. 2024 se v Ostravě pořádala akce ke Dni Země. Spousta školáků a školkáčků přišla tuto akci podpořit do Bělského lesa, kde na ně čekaly stánky s vědomostními i zábavnými úkoly. Letošní ročník byl věnován tématu podmořského světa a nejen děti se mohly dozvědět řadu nových informací o životě oceánských tvorů. Další zajímavou atrakcí, kterou pořadatelé připravili pro návštěvníky, byli králové oblohy. Na bidlech nejvíce přitahovala svým krásným vzhledem sovice sněžní. Drobného tvora nešlo přehlédnou, jeho bílé peří lákalo k vyfocení takřka každého, kdo ohradu s opeřenci míjel.

V 11 hodin započalo slavnostní předávání cen. Nejprve jsme slyšeli jména vítězů výtvarné soutěže.

Vítěze literární soutěže vyhlásila jedna z porotkyň. S upřímným úsměvem gratulovala každému oceněnému. Bohužel někteří osobně dorazit nemohli. I přes jejich nepřítomnost jsme  mu dopřáli alespoň symbolický potlesk.

Na celou oslavu dohlíželo také sluníčko, jež dodalo potřebné teplo a každému přítomnému dopomohlo k tomu, aby odcházel s radostí.